Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Semnare contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Semnare contract de munca

Buna ziua,

In urma unui interviu am fost selectionat pentru un post de internship platit. Am mers sa discut oferta de angajare, iar in urma discutiei am semnat oferta, cererea pentru analizele medicale si o fisa cu date personale. Urmeaza sa fiu chemat
pentru semnarea contractului de munca in cateva zile.

Intrebarea mea este daca pot refuza semnarea contractului de munca in conditiile in care am semnat oferta de angajare (si cele amintite mai sus) si daca acest refuz imi va aduce prejudicii.

Va multumesc.
Da, puteti refuza semnarea c.i.m. ...