Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general raspundere semnatura registru de casa
Discuție deschisă în Contabilitate în general

raspundere semnatura registru de casa

//
ContSters18205, utilizator
Fiecare salariat raspunde pentru documentele pe care le intocmeste, contabilul verifica si raspunde pentru corectitudinea documentelor pe care le inregistreaza in contabilitatea firmei.
//
ContSters18205, utilizator
Din moment ce o persoana este angajata pe un post raspunde pentru actele care le semneaza in functia respectiva! Daca raspunderea nu corespunde studiilor pe care le are, raspunderea este a departamentului de resurse umane penttru angajarea respectiva si a sefului de departament pentru acceptarea in functia respectiva! Oricum, persoana raspunde pentru actele intocmite!