Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Cost reevaluare credit ipotecar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Cost reevaluare credit ipotecar

Buna ziua. Azi am fost anunti de catre [editat] ca trebuie sa ni se reevalueze apartamentul pentru un credit ipotecar. Toate bune si frumoase pana cei de la banca ne-au comunicat ca noi trebuie sa achitam reevaluare apartamentului in valoare de 500 ron. Din ce am citit aceasta reevaluare s-ar face de catre banci pe cheltuiala lor.
Care este adevarul pana la urma? Suntem obligati sa achitam aceasta suma sau este un abuz din partea bancii?
Va multumesc.

gi-jane2, moderator