Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurarea obligatorie a locuintelor
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurarea obligatorie a locuintelor

Am o casa La care am sistat constructia in urma cu ceva vreme
casa se afla in stadiu de ...ziduri din caramida si acoperis, fara usi ferestre sau alte lucrari de finisaj...evident ..nelocuita.Intrebare....sunt obligat sa ii fac asigurare PAD
Daca figurati in evidentele administratiei financiare si a primariei cu acel imobil va trebui sa va incheiati aceasta asigurare.
Acest subiect a mai fost discutat pe larg aici:
www.avocatnet.ro/content/for...
Daca ati obtinut autorizarile necesare de constructie si sunteti deja inscrisi pe rol la adm financiara va trebuie asigurare. Vedeti ca sunt firme de asigurare care asigura si locuinte in constructie si pe masura ce mai adaugati ceva la ea se face un supliment de precizare si se majoreaza suma asigurata. Acest lucru va fereste de furt, vandalism, distrugere pe toata perioada costructiei.
scuze, nu mai inteleg nimic............ care e totusi pina la urma termenul limita ?
dorel_cri a scris:

scuze, nu mai inteleg nimic............ care e totusi pina la urma termenul limita ?

Ultimile noutati: www.avocatnet.ro/content/for...