Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Jigniri aduse telefonic
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Jigniri aduse telefonic

Buna ziu! As vrea sa stiu ce masuri pot lua impotriva unei persoane,care imi e si unchi,care nestiind ca este inregistrat de casuta vocala activata pe telefonul meu,imi aduce fel de fel de injurii si cuvinte obscene?!X-(
incercati sa luati legatura cu persoana in cauza si poate va explica atitudinea pe care, o manifesta fata de dvs, la telefon. probabil, cunoasteti faptul ca, insulta si calomnia nu mai constituie fapte penale, astfel incat, dvs sa puteti face plangere penala la adresa persoanei respective. :(
Buna seara! Am si eu o p;roblema asemanatoare , am jignit o persoana la telefon spunandu-i "panarama" Acum ma ameninta ca se duce la politie cu inregistrarea respectiva.Intrebarea este care ar putea fii consecintele????