Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract de comodat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract de comodat

daca ma poate ajuta cineva
vreau sa merg cu masina in vacanta in bulgaria. problema este ca masina este inmatriculata pe numele mamei mele (dar sunt trecut si eu in certificatul de inmatriculare ca utilizator). intrebarea este daca trebuie sa inchei cu mama mea un contract de comodat pentru a putea iesi din tara, sau este suficient certificatul de inmatriculare?
va multumesc!

pe diferite forumuri am vazut ca trebuie incheiat un astfel de cuntract la iesirea din tara, nu am gasit nicaieri o opinie a politiei de frontiera
adudu, utilizator
este suficient certificatul de inmatriculare