avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... termen preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

termen preaviz

buna ziua! in data de 28.06.2011 am primit cu confirmare de primire prin posta preavizul cu nr.225/27.06.2011,20 de zile .la ce data voi primi decizia de concediere ?multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:00, 19 Iulie 2011
Imediat dupa expirarea preavizului.
lulita a scris:

buna ziua! in data de 28.06.2011 am primit cu confirmare de primire prin posta preavizul cu nr.225/27.06.2011,20 de zile .la ce data voi primi decizia de concediere ?multumesc


Posibil dupa expirarea termenului de preaviz ... insa de la data comunicarii acesteia si nu de la data emiterii incepe sa curga termenul de contestare a acesteia in instanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen contestatie concediere Amalia73 Amalia73 Buna ziua, ma aflu in situatia in care mi-a fost comunicata o notificare de preaviz privind desfiintarea postului pe care il ocup.In aceasta notificare de ... (vezi toată discuția)
Concediere in baza art.65(1) cm km km Am o angajata careia i se termina concediul de 3 ani pentri cresterea copilului (cu handicap) pe data de 12.10.2011. Postul pe care lucra s-a desfiintat si, in ... (vezi toată discuția)
Decizie de concediere pentru motive care nu tin de persoana salariatului lalar lalar Buna ziua In data de 02.12.2011 o persoana a primit o instiintare ca este in preaviz de 20 de zile lucratoare, iar incepand cu data de 01.01.2012 contractul ... (vezi toată discuția)