Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... termen preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

termen preaviz

buna ziua! in data de 28.06.2011 am primit cu confirmare de primire prin posta preavizul cu nr.225/27.06.2011,20 de zile .la ce data voi primi decizia de concediere ?multumesc
Imediat dupa expirarea preavizului.
lulita a scris:

buna ziua! in data de 28.06.2011 am primit cu confirmare de primire prin posta preavizul cu nr.225/27.06.2011,20 de zile .la ce data voi primi decizia de concediere ?multumesc

Posibil dupa expirarea termenului de preaviz ... insa de la data comunicarii acesteia si nu de la data emiterii incepe sa curga termenul de contestare a acesteia in instanta.