Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare durata muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare durata muncii

Buna ziua

In cazul in care se modifica durata muncii unei persoane cu timp partial, trebuie sa fac si decizie sau este suficient numai actul aditional?
Se face act aditional la CIM cu modificarile ce se vor aduce acestuia.
vali_minea a scris:

Buna ziua

In cazul in care se modifica durata muncii unei persoane cu timp partial, trebuie sa fac si decizie sau este suficient numai actul aditional?

Se face numai act aditional de modificare a duratei muncii ....
Multumesc
daca se schimba programul de lucru (inainte se lucra 8 ore/40), la repartizare program am trecut 12/24 intre orele 7.00-19.00 si 12/48 intre orele 19.00-7.00, dar la durata timpului de lucru ce trec, ca nu mai sunt 8 ore si 40 pe saptamana.
In revisal scrieti la durata timp de munca : norma intrega 8/40 , iar la repartizare timp de munca INEGAL.