Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... preluare leasing auto
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

preluare leasing auto

BUNA SEARA
DETIN UN SRL SI DORESC SA PREIAU UN LEASING AUTO PE FIRMA DE LA CINEVA CARE NU MAI POATE ACHITA RATELE SI AS DORI SA CUNOSC TOATE PROCEDURILE LEGALE PT A NU FI PAGUBIT MAI ALES CA VOI ACHITA O SUMA DE 5000 EURO CA SI PRETENTIE CELUI CARE IMI CEDEAZA LEASINGUL MULTUMESC ANTICIPAT
Pentru asta va trebui sa postati continutul contractului de leasing, lucru destul de greu
Cel mai bine ar fi sa consultati un avocat ca sa va indrume corespunzator, pt ca fiecare firma de leasing are conditiile ei si dedesubturile ei. Personal eu nu as plati decat suma pe care ar mai fi de achitat la masina si nimic din ce s-a platit pana acum catre cel de la care preluati masina.
Preluarea contractului nu puteti sa o faceti fara acceptul titularului.Pentru a-l avea.probabil ar trebui sa-i platiti acestuia dividendele platite pana la data tranzactiei, acest lucru fiind similar cu o cumparare de contract.Singura negociere pe care trebuie sa o faceti, solicitand detaliile necesare, este cu soc. de leasing.