Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Consilier juridic debutant
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Consilier juridic debutant

Buna ziua. Doresc sa particip la un concurs pentru un post de consilier juridic debutant si apelez la bunavointa dumneavoastra sa aflu in ce consta acest post.
Din nefericire, de abia saptamana viitoare voi putea lua bibliografia pentru concurs iar la telefon nu se ofera prea multe informatii.
Daca se intampla sa stiti orice despre acest subiect va rog - spuneti-mi si mie pentru ca am nevoie sa stiu.
Va multumesc.
Citiți Legea nr. 514/2003 și veți vedea care este diferența între consilier juridic debutant și definitiv. Dacă angajatorul are și consilier juridic definitiv, probabil lucrurile mai simple vă vor fi repartizate, în caz contrar, toate, cum este și firesc, mai puțin reprezentarea în fața altor instanțe decât judecătoriile.