Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... rebransarea la apa rece
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

rebransarea la apa rece

Buna ziua,am o problema si va rog sa ma ajutati daca se poate,bunica mea a primit in urma cu 5 luni o notificare prin care era informata ca apometru de la apa rece nu mai functioneaza si pentru a nu fi debransata trebuie schimbat apometrul,in caz contrar ii va inchide apa,astazi cei de la serviciul public de apa au venit si au oprit apa si au luat si apometrul,in acest caz pentru a avea acces din nou la apa i-au zis ca trebuie sa plateasca bransarea in valoare de 152 de lei plus suma de 5 ori care este scrisa pe procesul verbal,mai exact intrebarea mea este ce este de facut in acest caz,de unde sa ia apometrul sau daca cei de la serviciul de apa sunt obligati sa aduca ei unul?(mentionez ca bunica mea este din buzau,berca).
verificati contractul de furnizare apa rece!!!