Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit profit reinvestit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

profit reinvestit

societatea se ocupa cu lucrari de dezinsectie - deci ne deplasam la sediul beneficiarilor

doresc sa stiu daca pot reinvesti profitul in achizitia unui autoturism cu care sa ne deplasam la sediul clientilor, avand in vedere ca utilizam solutii de gradul 3 si 4 si nu putem folosi mijloacele de transport in comun
Cred ca va referieti daca puteti sa fiti scutit de impozit pe profitul reinvestit in achizitia de mijloace de transport speciale?
Conform Art. 19. 2 Scutirea de impozit a profitului reinvestit
alin (13)Prevederile prezentului articol se aplica pana la data de 31 decembrie 2010 inclusiv.
Textul il puteti consulata la adresa de net [ link extern ]
In rest, da, puteti sa reinvestiti profitul cum vreti.
george-neagu, moderator