Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit profit reinvestit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

profit reinvestit

Mai este valabila scutirea de impozit aferenta profitului reinvestit pentru anul 2011?
Daca da, va rog sa-mi indicati baza legala care reglementeaza aceasta scutire de impozit.
Va multumesc.
Art. 19 ^2 din Codul Fiscal
Scutirea de impozit a profitului reinvestit
(13) Prevederile prezentului articol se aplică până la data de 31 decembrie 2010 inclusiv.
Puteti consulta textul integral la adresa de net [ link extern ]