avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 627 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit profit reinvestit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

profit reinvestit

Mai este valabila scutirea de impozit aferenta profitului reinvestit pentru anul 2011?
Daca da, va rog sa-mi indicati baza legala care reglementeaza aceasta scutire de impozit.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 09:29, 5 August 2011
Art. 19 ^2 din Codul Fiscal
Scutirea de impozit a profitului reinvestit
(13) Prevederile prezentului articol se aplică până la data de 31 decembrie 2010 inclusiv.
Puteti consulta textul integral la adresa de net [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Profit reinvestit padarom padarom societatea se ocupa cu lucrari de dezinsectie - deci ne deplasam la sediul beneficiarilor doresc sa stiu daca pot reinvesti profitul in achizitia unui ... (vezi toată discuția)
Impozit pe dividende gabita.73 gabita.73 Buna ziua. As vrea sa imi spune-ti daca dividendele reinvestite sunt impozitate. Am distribuit la inceputul anului dividende dar fara sa le ridic. Acum vreau ... (vezi toată discuția)
Impozit pe profit Mihaela1772000 Mihaela1772000 Buna ziua si va doresc tuturor sa aveti un an minunat! Intrebarea mea este referitoare la impozitul pe profit. La sfarsitul anului 2012 am cumparat ,pentru ... (vezi toată discuția)