Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... datorie banca garantata cu gaj/ipoteca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

datorie banca garantata cu gaj/ipoteca

Buna ziua, in 2008 am luat un credit unde am pus gaj casa si magazin comercial ,de 3 luni am inchis magazinul din cauza lipsa lichiditati .Nu am platit banca de 3 luni ce pot sa fac pentru a nu pierde casa si magazinul .Va rog sa ma sfatuiti Mc
Trebuie sa achitati creditul.
Aveti gaj, adica ipoteca pe casa.In concluzie nu o puteti vinde.Numai banca o poate socate la licitatie.
ipoteca fiind constituita in favoarea bancii, nu prea mai puteti face altceva decat sa achitati acel credit, pentru a nu pierde nici casa si nici magazinul. asadar, incercati sa mobilizati resursele disponibile, pentru a rambursa aceasta datorie, caci altfel, banca nu va va acorda clementa....