Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Completare clauze contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Completare clauze contract de munca

Buna ziua ,
As vrea sa stiu ce ar trebui sa completez la urmatorul punct din modelul contractului individual de munca pe care il voi incheia pentru un vanzator
" K. Drepturi şi obligaţii ale părţilor privind sănătatea şi securitatea în muncă:
a). echipament individual de protecţie .......................................;
b). echipament individual de lucru .............................................;
c). Materiale igienico-sanitare ................................................…;
d). alimentaţie de protecţie .....................................…;
e). alte drepturi şi obligaţii privind sănătatea şi securitatea în muncă ......................................... ."
Va multumesc.
O zi buna!
K. Drepturi specifice legate de sănătatea şi securitatea în muncă:
a) echipament individual de protecţie.........da/nu........ (gasiti exemple in hotararea nr. 1.048 din 9 august 2006 )
b) echipament individual de lucru..............da........... ;
c)materiale igienico-sanitare......da........;
d) alimentatie de protectie ......-........; (in cazul in care mediul de lucru este toxic)
e)alte drepturi şi obligaţii privind sănătatea şi securitatea în muncă: conf. Legii 319/2006