Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONTRACT MUNCA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONTRACT MUNCA

Buna ziua, am cateva nelamuriri referitoare la un Contract individual de munca de ex:din alimentatie publica si hoteliera ,la lit.K este corect sa scriu conf L319/2006 si lista interna sau la lit.a si b trebuie sa scriu conf. tabelului anexat, sa am la fiecare salariat tabelul respectiv,la lit.c) sa insir materialele igienico sanitare, iar la d si e sa scriu ca nu este cazul.
Multumesc.
Ar trebui sa mentionati direct in c.i.m. daca salariatul primeste echipament individual de protecţie, echipament individual de lucru, materiale igienico-sanitare , alimentaţie de protecţie.