Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... recuperare datorii intretinere apartament
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

recuperare datorii intretinere apartament

Stimati domni
Cum se pot afla datele necesare actionarii in instanta a proprietarul unui apartament, pentru care actualii locatari (se pare rude de gradul I cu proprietarul) nu mai platesc intretinerea de 2 ani?
Proprietarul nu a mai calcat pe acolo de aprox 4 ani si nu se cunosc detalii referitoare la actualul proprietar al apartamentului, domiciliul proprietarului real etc.... (date necesare pt parcurgerea etapelor procedurale ... UFFF), pt ca in Romania sunt ocrotiti asemenea indivizi.
In aceasta situatie, extrasul de carte funciara pt informare poate fi solicitat de asociatia de proprietari???
Multumesc fff mult.

Da, Asociatia de proprietari poate solicita extrasul CF de informare, aratand in cererea tip pentru care motiv ii este necesar.