avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 678 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... drepturi conform legii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

drepturi conform legii

Buna ziua !
Sunt nu de mult timp curier.In contract scrie despre anumite drepturi privind echipamentul,materiale igienico-sanitare,alimentatie de protectie, sporuri, indemnizatii toate ,,conform legii".
Spuneti-mi va rog despre care lege este vorba ca sa ma documentez si eu.
Va multumesc anticipat pt raspuns!
Cel mai recent răspuns: ContSters136493 , utilizator 09:05, 4 August 2011
Ar fi mult prea multe de scris. Va recomand sa accesati site-ul Ministerului Muncii la: [ link extern ] .
BO a scris:

Buna ziua !
Sunt nu de mult timp curier.In contract scrie despre anumite drepturi privind echipamentul,materiale igienico-sanitare,alimentatie de protectie, sporuri, indemnizatii toate ,,conform legii".
Spuneti-mi va rog despre care lege este vorba ca sa ma documentez si eu.
Va multumesc anticipat pt raspuns!


Pentru relatii de munca vedeti Codul Muncii, republicat ... il gasiti in sectiunea documente utile
www.avocatnet.ro/content/con...

Pentru securitate si sanatate in munca vedeti:
Legea nr.319/2006 si actele normative in completarea legii securitatii si securitatii nr.319/2006
[ link extern ]
BO a scris:

Buna ziua !
Sunt nu de mult timp curier.In contract scrie despre anumite drepturi privind echipamentul,materiale igienico-sanitare,alimentatie de protectie, sporuri, indemnizatii toate ,,conform legii".
Spuneti-mi va rog despre care lege este vorba ca sa ma documentez si eu.
Va multumesc anticipat pt raspuns!




Unde va desfasurati activitatea de curier?Intreb pentru ca s-ar putea sa existe un contract de munca colectiv pe unitate/ramura ,in care sa apara prevederi in chestiunea ce va intereseaza.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Completare clauze contract de munca anam79 anam79 Buna ziua , As vrea sa stiu ce ar trebui sa completez la urmatorul punct din modelul contractului individual de munca pe care il voi incheia pentru un ... (vezi toată discuția)
Articol 81 din codul muncii bmgabriela bmgabriela Va rog sa imi spuneti care articol se refera la cim-ul determinat incheiat din diverse motive(cresterea temporara a a ctivitatii, inlocuirea unei persoane, ... (vezi toată discuția)
Materiale igienico-sanitare cateldestept cateldestept Cum contabilizam materialele igienico-sanitare, respectiv sapun, prosop, etc.? (vezi toată discuția)