avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 403 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... capacitate de folosinta societate comerciala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

capacitate de folosinta societate comerciala

O societate comerciala, proprietara unui teren, poate vinde acel teren daca in obiectul sau de activitate nu se regaseste activitatea de "cumparare si vanzare a bunurilor mobiliare proprii"?
Cel mai recent răspuns: casiba , utilizator 11:50, 8 August 2011
Da, poate.
Puteti, va rog frumos, sa-mi spuneti in ce baza poate instraina terenul?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

De ce nu pot face act de vanzare-cumparare pe teren concesionat? enami enami buna ziua! as dori sa fac un act de vanzare-cumparare pt unul din copii,de fapt nu vand dar e mai bine un act de genul acesta ca nu se poate ataca,am fost la ... (vezi toată discuția)
Vanzare materii auxiliare adrianabresug adrianabresug o societate cu obiect activitate fabricare tamplarie lemn are materii auxiliare pe stoc pe care nu le mai foloseste in procesul de productie .Putem vinde ... (vezi toată discuția)
Anulare contract de intretinere acordul partilor stanceni stanceni Buna ziua In urma cu 5 ani am incheiat cu parintii mei un contract de intretinere, in care au fost incluse toate bunurile. Acum dorim sa vindem un teren ... (vezi toată discuția)