Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... capacitate de folosinta societate comerciala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

capacitate de folosinta societate comerciala

O societate comerciala, proprietara unui teren, poate vinde acel teren daca in obiectul sau de activitate nu se regaseste activitatea de "cumparare si vanzare a bunurilor mobiliare proprii"?
Da, poate.
Puteti, va rog frumos, sa-mi spuneti in ce baza poate instraina terenul?