Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum verific daca o persoana a decedat?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum verific daca o persoana a decedat?

Poate ma ajutati cu cateva sugestii... de curand am aflat ca este posibil ca un prieten de-al meu sa fi murit. Mentionez ca nu am reusit sa mai iau legatura cu el de aproximativ o luna(vorbeam de regula la telefon)si nu stiu unde pot sa verific aceasta informatie.
Multumesc pentru sugestii!
Verificati la Serviciul de evidenta populatiei /stare civila al primariei din localitatea unde isi are domiciliul.
cel mai simplu ar fi sa mergeti la domiciliul acestuia. sau puteti verifica la starea civila daca a fost inregistrat decesul pe numele acestuia.