Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 În ce CAEN mã pot încadra ? Poate cineva sã mã ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

În ce CAEN mã pot încadra ? Poate cineva sã mã lumineze ?

Bună ziua,

Doresc să înfiinţez o firmă de prestări servicii(IMM), nu reuşesc să îmi dau semana în ce CAEN mă încadraz.

Descrierea activităţilor pe care le prestez sunt:

Analizează sistemele informatice complexe.
Elaborează oferte tehnice şi cotaţii de preţ.
Acordă suport tehnic echipei de vânzări.
Realizează prezentări tehnice scrise sau cu audienţă.
Participă la negocieri tehnice cu clienţi, parteneri şi furnizori.

Aştept un sfat , orice sfat este binevenit.

O zi bună!
Va incadrati la mai multe coduri, unul dintre ele urmand sa-l stabiliti ca activitate principala:
6399 - Alte activitati de servicii informationale nca
6202 - Activitati de consultanta in tehnologia informatiei
6203 - Activitati de management (gestiune si exploatare) a mijloacelor de calcul
6209 - Alte activitati de servicii privind tehnologia informatiei
7022 - Activitati de consultanta pentru afaceri si management
7112 - Activitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea