Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN pentru intermediere vanzari online
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN pentru intermediere vanzari online

Buna ziua,

ma intereseaza ce cod CAEN trebuie pentru a intermedia vanzari pe internet.
Este posibil ca o PFA sa aiba 2 coduri CAEN diferite. Pentru prestare servicii pe calculator/internet exista un cod specific?

Multumesc.
1. 4791 Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

2. Este posibil, dar trebuie sa existe calificare pentru toate codurile CAEN

3. In functie de activitate, va trebui sa alegeti dintre:

6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
6312 Activităţi ale portalurilor web
6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a

4791 - Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet.
Pentru prestare servicii calculator/internet, depinde ce faceti. Vedeti aici codurile CAEN:
[ link extern ]