Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... sucesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

sucesiune

Buna ziua inca o intrebare daca nu sunt prea indiscreta ,,,tatal meu este mostenitorul unor paminturi de la parinti ,,cu inca 6 frati ,,el cit a fost in viata nu a facut sucesiune pe acele paminturi se pare ca nici unul dintre ei nu au facut ,,numai pe casa mostenitoare care el a renuntat pentru o sora ,,mentionez ca numai casa ,acum el este decedat si noi 4 frati vrem sa facem sucesiune dupa tata ,,noi trebuie sa deschidem actiune pentru sucesiune prima actiune fiind a fratilor lui si a doua sucesiune a tatalui sau putem deschide sucesiunea noastra a copiilor dupa mostenitor ,,ce ar trebui sa facem ,,normal ,,mentionez ca toti frati lui sunt raspinditi in toata tara ,,noi vrem numai dreptul nostru nu al fratilor ...cu mult respect ,,,stefania
faceti o singura actiune
La notarul ultimului domiciliu al defunctului, solicitati deschiderea succesiunii,de preferat in cele 6 luni de la deces .