Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Urgent
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Urgent

Buna ziua, va solicit ajutorul intr-o problema dstul de urgenta.
X a avut un accident cardiac si este internat in spital. X nu are niciun venit, niciun bun, mai precis nua re asigurare medicala de niciun fel. Sotia lui X, Y, vrea sa il treaca pe X sub incidenta asigurarii sale medicale. Spitalul a solicitat de la notariat o declaratie conform careia X nu are niciun venit si nu are asigurare medicala astfel incat sa fie trecut sub asigurarea sotiei sale. Ideea e ca X nu se poate deplasa din spital. Se poate duce fiul, sotia dansului, ori oricine altcineva? Ce alte posibilitati exista?
Multumesc anticipat.
Trebuie sa mearga notarul la spital. Luati legatura cu un notar.
Trebuie sa dea o declaratie pe proprie raspundere, la notar.
Daca aveti documente de internare in spital mergeti la notar cu ele si va ajuta el.