Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Componente PC - cand se pot deconta?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Componente PC - cand se pot deconta?

Buna ziua. Am un SRL pe care desfasor comert cu piese auto ce le comand online. Eu mi-am adus computerul de acasa, dar intre timp s-a stricat o placa video...Avand in vedere ca-mi trebuie o placa video mai buna, ca sa-mi ruleze pe LCD si reclame in timp ce lucrez pe PC, am gasit ceva ce costa vreo 600 RON. Acum, intrebarea e: Pot sa o achizitionez pe firma fara sa am vreun contract de comodat intre firma si mine(ca pers fizica) privitor la acest computer sau trebuie sa fac vreun contract ceva? Multumesc.
trebuie să faceți un contract de comodat în care să stipulați că toate costurile de întreținere, reparații și altele le suportați dv-stră. dacă alături de acest contract achiziționați pe firmă acest program,adică factura să vă fie eliberată pe firma nu pe numele proprietarului calculatorului, nu cred să întâmpinați vreo problemă.