avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 705 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Componente PC - cand se pot deconta?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Componente PC - cand se pot deconta?

Buna ziua. Am un SRL pe care desfasor comert cu piese auto ce le comand online. Eu mi-am adus computerul de acasa, dar intre timp s-a stricat o placa video...Avand in vedere ca-mi trebuie o placa video mai buna, ca sa-mi ruleze pe LCD si reclame in timp ce lucrez pe PC, am gasit ceva ce costa vreo 600 RON. Acum, intrebarea e: Pot sa o achizitionez pe firma fara sa am vreun contract de comodat intre firma si mine(ca pers fizica) privitor la acest computer sau trebuie sa fac vreun contract ceva? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: jorje , utilizator 18:03, 9 August 2011
trebuie să faceți un contract de comodat în care să stipulați că toate costurile de întreținere, reparații și altele le suportați dv-stră. dacă alături de acest contract achiziționați pe firmă acest program,adică factura să vă fie eliberată pe firma nu pe numele proprietarului calculatorului, nu cred să întâmpinați vreo problemă.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Problema altex raulblaga raulblaga Buna ziua , mi-am achizitionat o unitate pc de la altex.ro , mi-a ajuns acasa , mi s-a stricat , adica se tot bloca , l-am trimis la reparat , mi l-a trimis ... (vezi toată discuția)
Magazin on-line de piese si accesorii auto Cristina Vasile Cristina Vasile Buna ziua, Va rog mult daca se poate sa-mi spune-ti ce implica deschiderea unui magazin on-line de piese auto? Am aceasta activitate prevazuta in ... (vezi toată discuția)
Inregistrari pt. mijloc fix/obiect inventar/consumabil cristian_conea cristian_conea sunt titular intrepr.individ.si conduc contabilitatea in partida simpla. as dori sa ma pun la punct cu inregistrarile ce trebuiesc facute pt. mijloc fix / ... (vezi toată discuția)