avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 497 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intrebari utile interviu recrutare personal muncitori
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intrebari utile interviu recrutare personal muncitori

Buna ziua,

Ma puteti ajuta cu ceva intrebari utile, pentru realizarea unui interviu???
Stiu si eu un model de chestionar evaluare daca se poate????

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:17, 12 August 2011
1.Data fiind investitia pe care firma noastra o va face pentru a te angaja , poti sa ne dai un motiv pentru a te angaja?
2.Spune-mi ce stii despre firma noastra.
3 De ce te-ai decis sa cauti un post in aceasta companie?
4 Care a fost cea mai importanta sarcina pe care ai avut-o? Care a fost rolul tau?
5. Esti mai motivat lucrand in echipa sau in mod individual?
6. Cum te-ai descrie prin prisma abilitatii tale de a lucra intr-o echipa?
7. Ce te motiveaza pentru a depune eforturi?
8 Povesteste-mi despre o problema importanta cu care te-ai confruntat recent. Ai rezolvat-o cu succes?
9 Care este slabiciunea care ti-a creat cele mai mari dificultati la servici?
10. Pentru a avea o contributie productiva asupra companiei noastre, de ce pregatire suplimentara consideri ca vei avea nevoie?


Sunt exemple de intrebari simple pe care le puteti adresa in cadrul interviului,pentru ocuparea [posturilor de muncitori.In general,pentru posturile de muncitori definitorie este proba practica care va va edifica asupra abilitatilor si cunostintelor
practice ale aplicantilor.
Modele de intrebari ale interviului de angajare gasiti aici:
[ link extern ]

[ link extern ] !

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Consilier de probatiune paulabb paulabb Stie cineva despre concursul de consilier de probatiune? ceva mai concret, cineva care a participat deja odata la el? daca da, cum e interviul? (vezi toată discuția)
10 ani - interviu lefterel lefterel A fost publicata Hot. cu 10 ani: 15 + 30 posturi... (vezi toată discuția)
Concurs functionar public - inspector asistent cryss15 cryss15 Vreau sa particip la un concurs scos de primarie pentru functia publica de executie 'inspector asistent' . Bibliografia este impresionanta :stunned: . As ... (vezi toată discuția)