avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 451 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... probleme la serviciu.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

probleme la serviciu.

am lucrat ca sef de tura la aeroportul baneasa .
dupa 4 ani in care am muncit si nu am facut niciun fel de probleme.am unele probleme la coloana tatorita bagajelor foarte grele pe care le descarcam si incarcam in avioane.am adus un rmn si o scutire de la medicul de familie ca nu mai am voie sa car si sa fac alta munca mai usoara.iar cei care conduc aceasta firma mau retrogradat din functie mi-au diminuat cu 400 de lei salariu si ma trimit in posturi in care imi solicita foarte mult coloana ca sa ma faca sa plec.pe data de 12 am facut o criza de spate de durere si am fost de urgenta la spitalul elias iar medicul neurochirurg Teodor Mihaela m-ia scris o scrisoare medicala pt medicul de familie si medicina munci sa nu ridic greutati pentru ca risc in viitorul apropiat sa fiu operat de hernie de disc.ce sa fac ca am nevoie de servici si am si un copil de 9 luni.sa muncesc in continuare pana voi fi de operat ca alta solutie nu am.multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters136493 , utilizator 17:27, 14 August 2011
Sesizati ITM, Dep. Sanatate si Securitate in Munca.
andrei20100 a scris:

am lucrat ca sef de tura la aeroportul baneasa .
dupa 4 ani in care am muncit si nu am facut niciun fel de probleme.am unele probleme la coloana tatorita bagajelor foarte grele pe care le descarcam si incarcam in avioane.am adus un rmn si o scutire de la medicul de familie ca nu mai am voie sa car si sa fac alta munca mai usoara.iar cei care conduc aceasta firma mau retrogradat din functie mi-au diminuat cu 400 de lei salariu si ma trimit in posturi in care imi solicita foarte mult coloana ca sa ma faca sa plec.pe data de 12 am facut o criza de spate de durere si am fost de urgenta la spitalul elias iar medicul neurochirurg Teodor Mihaela m-ia scris o scrisoare medicala pt medicul de familie si medicina munci sa nu ridic greutati pentru ca risc in viitorul apropiat sa fiu operat de hernie de disc.ce sa fac ca am nevoie de servici si am si un copil de 9 luni.sa muncesc in continuare pana voi fi de operat ca alta solutie nu am.multumesc






Ati efectuat examenul medical periodic la medicul de medicina muncii cu care are incheiat contract compania?
Ultima modificare: Duminică, 14 August 2011
ContSters136493, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Operatie pe coloana vs caratul dosarelor anturium anturium buna seara. am nevoie, va rog, dt operata pe coloana L4-L5-S1 de 9 ani si totusi colegii- sefii colegi si sefii cei mari nu inteleg ca nu pot ridica si purta ... (vezi toată discuția)
Certificat medico-legal eliberat după investigații însă anterior operației. se poate face o noua expertiză? geoni geoni La inceputul lunii mai am avut un accident fluvial. Desi m-au durut capul, urechile si nasul, în zilele urmatoare m-am prezentat la serviciu. Cand durerile de ... (vezi toată discuția)
Cum pot schimba locul de munca Mioaramarc Mioaramarc In urma cu 4 luni,m-am angajat la o sectie de scaune,la cusut de huse am stiut sa cos la masina si pe tema asta m-a si angajat.Am fost 2 schimburi si a facut ... (vezi toată discuția)