Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... probleme la serviciu.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

probleme la serviciu.

am lucrat ca sef de tura la aeroportul baneasa .
dupa 4 ani in care am muncit si nu am facut niciun fel de probleme.am unele probleme la coloana tatorita bagajelor foarte grele pe care le descarcam si incarcam in avioane.am adus un rmn si o scutire de la medicul de familie ca nu mai am voie sa car si sa fac alta munca mai usoara.iar cei care conduc aceasta firma mau retrogradat din functie mi-au diminuat cu 400 de lei salariu si ma trimit in posturi in care imi solicita foarte mult coloana ca sa ma faca sa plec.pe data de 12 am facut o criza de spate de durere si am fost de urgenta la spitalul elias iar medicul neurochirurg Teodor Mihaela m-ia scris o scrisoare medicala pt medicul de familie si medicina munci sa nu ridic greutati pentru ca risc in viitorul apropiat sa fiu operat de hernie de disc.ce sa fac ca am nevoie de servici si am si un copil de 9 luni.sa muncesc in continuare pana voi fi de operat ca alta solutie nu am.multumesc
Sesizati ITM, Dep. Sanatate si Securitate in Munca.
andrei20100 a scris:

am lucrat ca sef de tura la aeroportul baneasa .
dupa 4 ani in care am muncit si nu am facut niciun fel de probleme.am unele probleme la coloana tatorita bagajelor foarte grele pe care le descarcam si incarcam in avioane.am adus un rmn si o scutire de la medicul de familie ca nu mai am voie sa car si sa fac alta munca mai usoara.iar cei care conduc aceasta firma mau retrogradat din functie mi-au diminuat cu 400 de lei salariu si ma trimit in posturi in care imi solicita foarte mult coloana ca sa ma faca sa plec.pe data de 12 am facut o criza de spate de durere si am fost de urgenta la spitalul elias iar medicul neurochirurg Teodor Mihaela m-ia scris o scrisoare medicala pt medicul de familie si medicina munci sa nu ridic greutati pentru ca risc in viitorul apropiat sa fiu operat de hernie de disc.ce sa fac ca am nevoie de servici si am si un copil de 9 luni.sa muncesc in continuare pana voi fi de operat ca alta solutie nu am.multumesc

Ati efectuat examenul medical periodic la medicul de medicina muncii cu care are incheiat contract compania?
ContSters136493, utilizator