Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Reprezentare in instanta
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Reprezentare in instanta

O persoana care este licentiat in drept in caliate sot, (nu este avocat,ci jurist )sa-si reprezinte sotia in instanta la dezbaterea unei mosteniri, si sa puna concluzii fara avocat,avand in vedere ca are un interes comun cu sotia?
sigur se poate sa fiti reprezentat de sotie cu procura in care sa speciticati ca e sotie si sa mentionati nr de dosar

succes
Potrivit Legii 514/2003 si statutului cs jr ,DA!poate sa-si reprezinte rudele pana la grd.IV!