Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Imputernicire minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Imputernicire minor

Buna ziua, in urma divortului in care minorul mi sa incredintat mie(mamei)fara program de vizita catre tata,eu sunt plecata din romania in Italia,as dori sa stiu daca se poate face la notar o imputernicire in care sa imputernicesc pe mama mea adica bunica minorului sa aiba toate drepturile asupra lui? (eu am auzit ca nu se mai fac aceste imputerniciri)va multumesc..
nu puteti face asa ceva! Dvs sunteti ocrotitorul legal al copilului dvs. Ce puteti face este sa va adresati Autoritatii tutelare pentru desemnbarea unui curator pe timpul absentei dvs din tara. Acest curator poate fi mama dvs.