Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISAL

DACA AM FACUT CURS RESURSE DAR LUCREZ LA UN CABINET TREBUIE SA ANUNT ITM DESPRE FIRMELE LA CARE TIN REVISAL?
Ordinul 1918/2011 a fost publicat in Monitorul Oficial nr. 587 din 19 august 2011.
Angajatorii pot contracta serviciul de completare si transmitere a registrului prin incheierea de contracte de prestari servicii cu prestatori inregistrati la inspectoratele teritoriale de munca.

In vederea inregistrarii prestatorilor de servicii la ITM, angajatorii au obligatia de a informa in scris ITM-ul despre incheierea contractului cu prestatorul cu care a contractat serviciul de completare si transmitere a registrului. Informarea ITM-ului se va efectua in termen de 3 zile lucratoare de la data incheierii contractului de prestari servicii.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/art...