Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... acte notar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

acte notar

:O:Oas vrea sa fac dezbatere de mostenire pe 2 ha extravilan in jud tulcea,aveti idee cat costa actele la notar?
Onorariul notarului se calculeaza conform grilelor de expertiza imobiliara facute pe Camerele Notarilor Publici. Ele sunt strict pt uzul notarilor.
Deschideti succesiunea la notarul unde defunctul a avut ultimul domiciliu si acesta va va calcula taxele. Daca defunctul a murit de mai bine de 2 ani veti plati impozit de 1% calculat la valoarea terenului conform expertizei amintite.