Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... amenda ARR
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

amenda ARR

Buna ziua,
As avea si eu o problema daca se poate sa ma ajutati.Am fost controlati in trafic de ARR si amendat cu suma in de 4000 ron doar pentru lipsa legitimatiei de serviciu a conducatorului auto,desi acesta avea la el contractul de munca in original. Intrebarea este as putea sa fac o contestatie la procesul verbal de sanctionare a contraventiei, in care sa cer numai un avertisment? daca da,imi puteti spune va rog ce lege sa invoc,care prevede ca pot sa cer doar avertizare pentru cazul meu?
va multumesc
Nu exista cate o lege pt a anula greselile noastre. Studiati OU 34/12.04.2010 si cautati-va singur raspunsul.