avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 300 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale DIMINUARE CAPITAL SOCIAL firma care este pe profit
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

DIMINUARE CAPITAL SOCIAL firma care este pe profit

Buna ziua.
va rog frumos sa-mi spuneti prin ce metoda as putea diminua capitalul social al unei firme.
A fost facuta majorare anul trecut si acum 2 ani. Firma este din 2007.
In anul 2010 firma a obtinut profit. Noi am facut majorare de capital fiindca am avut nevoie pentru acordarea vizei la Oficiul Roman de Imigrari. Acum vrem sa miscoram urgent si nu stim care este cea mai buna metoda.
Vrem sa o facem cat mai repede.
Firma are un singur asociat.
Capitalul social actula este in jur de 370000 lei (aprox 80000 Euro.)
cum il putem miscora cat mai mult.
Multumesc

Alte discuții în legătură

Abuz in serviciu - sectia consulara a ambasadei romaniei la chisinau Ruben Ruben Am facut o invitatie pentru 1 prieten din Basarabia in septembrie anul trecut in care am specificat ca ii acopar cheltuielile de transport, cheltuielile de ... (vezi toată discuția)
Firma veche capital social mare ! Patranl@yahoo.com Patranl@yahoo.com Salut. Dacă cifra de afaceri este în jur de 165.000 de euro, capitalul social de aprox 65.000 euro, 10 angajați și firma are peste 10 ani vechime la ce ... (vezi toată discuția)
Diminuare capital social rodicaonet rodicaonet Buna ziua. M-am intalnit cu urmatoarea situatie: O SRL, functionand ca microintreprindere, are un capital social in suma de 60 000 lei, constituit prin ... (vezi toată discuția)