avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 852 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... documentul prin posta la angajator
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

documentul prin posta la angajator

CEI de la AJOM mia dat o adeverinta sa mio completeze fostul angajator,iam trimiso prin posta cu confirmare de primire.EU lam reclamat la ITM mia incalcat contractul.PE data de 26-08-2011 iam trimis prin posta adeverinta in cit trebuie sa mio completeze conform codului muncii.DACA nu mio trimite in 10 zile ce fac sa nu pierd somajul.AM 27 ani am vechime 7 ani pe cartea de munca cit beneficiez de somaj si cite luni.UNDE lucrez am un contract de 3 luni care imi exspira si am dreptul la somaj.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:25, 27 August 2011
lazar27 a scris:

CEI de la AJOM mia dat o adeverinta sa mio completeze fostul angajator,iam trimiso prin posta cu confirmare de primire.EU lam reclamat la ITM mia incalcat contractul.PE data de 26-08-2011 iam trimis prin posta adeverinta in cit trebuie sa mio completeze conform codului muncii.DACA nu mio trimite in 10 zile ce fac sa nu pierd somajul.AM 27 ani am vechime 7 ani pe cartea de munca cit beneficiez de somaj si cite luni.UNDE lucrez am un contract de 3 luni care imi exspira si am dreptul la somaj.


:offtopic: Interventie moderator
Ne spuneti si noua de catre ori trebuie sa va atentionam pentru deschiderea a mai multor topicuri cu acelasi subiect?
V-am rugat de cateva ori sa postati toate intrebarile legate de problema dvs pe un singur topic , dar se pare ca nu vreti sa intelegeti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

O adeverinta neeliberata ptr somaj silviu35 silviu35 CIND se sesizeaza ITM si A.J.O.F.M in cit timp trebuie ca fostul angajator sa elibereze o adeverinta ptr somaj. IAM trimis fostului angajator o cerere sa imi ... (vezi toată discuția)
Pot beneficia de somaj ContSters205948 ContSters205948 contractul imi exspira pe 31 august a fost semnat pe data de 18-05-2011,am avut intrerupere 24 zile inainte unde am plecam am lucrat 3 ani si jumatate in ... (vezi toată discuția)
Angajatorul ContSters205948 ContSters205948 ACUM 2 luni am plecat din firma mi sa dat salariul am trimis pe cineva prin procura sa imi ridice banii.PE fostul angajator lam reclamat la ITM,garda ... (vezi toată discuția)