Forum Discuţii juridice Traduceri Titlu cãlãtorie Italia-România pentru refacerea ...
Discuție deschisă în Traduceri

Titlu cãlãtorie Italia-România pentru refacerea buletinului. Procurã propietar imobil.

Buna ziua. Am buletinul expirat de aproape un an, si nu am nici pasaport, momentan stau in Italia si as vrea sa merg de sarbatori in Romania sa mi-l schimb. O sa iau de la ambasada romaniei din Italia o procura sa pot trece granita. Intrebarea mea este: Pot sa imi schimb buletinul sa am aceeasi adresa mergand cu contractul de casa (contractul nu este trecut pe numele meu ci al mamei) sau este nevoie sa aduc contractul aici in Italia si sa-mi faca procura pe casa fara ca mama sa fie nevoita sa mearga in Romania? Multumesc anticipat
Multumesc pentru raspunsurile acordate