Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... contract de colaborare sau conventie civila
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

contract de colaborare sau conventie civila

un medic de familie poate sa faca un contract de colaborare cu o asistenta medicala doar pentru centru de permanenta(cam 5-6 zile/luna).mentionez ca asistenta nu este angajata lui.centru de permanenta este serviciul de garda la un spital local si se desfasoara de la ora 15.00-08.00 de luni pana vineri si 08.00-08.00 sambata si duminica.daca este posibil contractul de colaborare ce implicatii fiscale are si pentru medic si pentru asistenta ?
Nu se poate.
Centrul de permanenta va plateste pe statul de salarii sau ii emiteti factura de pe CMI?