Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara in strainatate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara in strainatate

Ma puteti ajuta va roga, sa imi spuneti cum sa procedez ca fetita mea sa dispuna de pensie alimentara din strainatate de la tatal sau?
Mentionez ca in prezent i se plateste o pensie de 100 lei aici in Romania si el lucreaza in Portugalia cu contract de munca.
Astept un raspuns daca ma poate ajuta cineva......

Va trebui sa va adresati instantei de judecata in vederea stabilirii pensiei de intretinere raportat la veniturile pe care acesta le realizeaza in baza contractului din strainatate. Indicati instantei locul de munca al paratului si adresa angajatorului si solicitati ca instanta sa solicite adeverinta cu veniturile peultimele sase luni.
Multumesc....o zi faina