Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare Camping
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare Camping

Buna,
As dori sa stiu ce pasi trebuie sa urmez pentru infiintarea unui camping intr-o zona rurala , pe un teren aflat in posesia mea, in centrul satului.
Trebui sa precizez ca in comuna nu este inca apa curenta si canalizare.
De asemenea vreau sa stiu daca trebuie sa am acordul vecinilor pentru asta deoarece relatiile intre noi nu sunt prea grozave.

Va multumesc mult.
Puteti consulta urmatoarele adrese de net pentru a vedea ce presupune infiintarea din punct de vedere al construirii si autorizarii
[ link extern ]
Multumesc mult, dar pe siteurile sugerate de dvs. nu am vazut nimic legat de acordul vecinilor.
aveti nevoie de acordul vecinilor atat pentru sediul cat si pentru punctul de lucru incepand cu anul 2011 deoarece s au facut reclamatii la ORC ca nu sunt deacord deoarece se face mizerie, galagie, se ocupa locuri de parcare, etc.
ovidiu7676, utilizator
Multumesc pt raspuns, si daca acestia nu isi dau acordul pot sa le cer sa motiveze acest lucru? pentru ca nnu sunt in relatii bune cu acestia.. si nu imi vor da acordul.
Nu ii puteti obliga sa va dea acordul si fara el pica afacerea pe acel amplasament.