Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Completare Revisal Nou
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Completare Revisal Nou

Buna ziua, am si eu 2 nelamuriri cu privire la completarea noului Revisal daca stie cineva:
- dupa ce am importat salariatul si i-am introdus salariul, ce data trec la " Data consemnare" - " Data la care produce efecte", data din ziua in care completez in registru efectiv?
- iar daca am de facut o modificare de ex salariala cu data de 1 septembrie iar eu completez in Registru la data de 5 septembrie, ce data voi trece la " Data la care produce efecte"?

Multumesc anticipat!
1.Data consemnarii este data prelucrarii la import, cel putin asa am procedat eu.
2.La un act aditional de majorare salariala spre exemplu care il operati ulterior pe 05.09 dar el are efect de la 01.09, completati "Data la care produce efecte" 01.09.2011, daca rulati un raport pe salariatul respectiv aceasta "Data la care produce efecte" este luata in calcul.