Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Pagube materiale CFR Calatori
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Pagube materiale CFR Calatori

Buna ziua,

In urma "intalnirii" cu un vagon de dormit al CFR Calatori dinspre Bucuresti spre Suceava ochelarii mei au fost striviti de panoul electric ce se afla deasupra masutei. Acesta a picat pur si simplu la putin timp dupa pornirea trenului. In acest caz, am dreptul la vreo despagubire din partea CFR? Ce as putea face in acest sens? Mentionez ca atat lentilele cat si ramele au fost distruse in totalitate. A doua persoana din compartiment era prezenta si imediat dupa incident am chemat si insotitorul de bord.
Am facut deja reclamatie in caietul destinat acestui lucru, insa pana acum nu m-a contactat nimeni.

Multumesc anticipat pentru raspuns.
Ar trebui sa va despagubeasca, desigur!
Multumesc frumos pentru raspunsul prompt. Din pacate cred ca nu vor face acest lucru de bunavoie, nici macar cu un telefon nu s-au deranjat pana acum. Ma puteti sfatui va rog cum as putea proceda pentru a primi aceasta despagubire? Multumesc inca o data.