Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Autorizare Responsabil Tehnic cu Executia (RTE)
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Autorizare Responsabil Tehnic cu Executia (RTE)

Cine autorizeaza RTE in domeniul lucrarilor de intretinere curenta??? Multumesc.
Asta nu inteleg, ar trebui sa fie in prealabil atestat ca RTE intr-un domeniu, nu?
Si cum intretinerea curenta se face pe drumuri, RTE-ul e de drumuri, nu?
RTE = Responsabil Tehnic cu Executia sau Responsabil cu supravegherea si verificarea tehnica a instalatiilor.

1. Autorizarea Responsabililor tehnici cu executia se face de catre MDRT

[ link extern ]

2. ISC autorizeaza Responsabil tehnic cu control de calitate

[ link extern ]
Ares-3, moderator
Multumesc pentru raspuns.
Stiu ce inseamna RTE si cine il autorizeaza. Singura nelamurire daca RTE in domeniul lucrarilor de intretinere curenta inseamna RTE drumuri. Nu stiam cum se dovedeste faza cu "lucrari de intretinere curenta".

Am scris ce inseamna RTE pentru ca in principiu e de dorit ca un subiect sa fie inteles de cat mai multa lume.

Iar intrebarea cu care ati inceput este:

Cine autorizeaza RTE in domeniul lucrarilor de intretinere curenta???

Am presupus ca intentionati sa desemnati o persoana ca RTE si in plus (greseala mea, intr-adevar nu ceruseti si asa ceva) am pus si un link unde sunt conditiile pe care trebuie sa le indeplineasca cineva ca sa participe la cursuri.

Din pacate, in continuare nu va pot fi de folos: nici eu nu stiu cum se dovedeste faza cu ''lucrari de intretinere curenta''.
Ares-3, moderator
Multumesc