Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Caut un raspuns...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Caut un raspuns...

In 2008 am luat un credit de la [editat], am platit ratele aproape 2 ani, dar de anul trecut din aprilie n-am mai putut plati... nu mai am servici,
Prin urmare, creditul meu a fost vandut la SC.[editat] SRL.
Stau intr-un apartament cu chirie la stat, pe care l-am castigat in instanta dupa divort, dar N-AM GIRAT cu apartamentul... creditul respectiv...
Mi se poate lua apartamentul prin executare silita de catre aceasta firma??
Am vorbit la Buc. cu firma respectiva si deocamdata nu imi pot recalcula ratele...
vor din ce in ce mai multi bani..., nu am de unde plati....
Ce pot sa fac in situatia de fata???

gi-jane2, moderator
Nu va pot lua apartamentul atata vreme cat nu sunteti proprietarul respectivului imobil.
Pentru executarea imobilului nu se pune problema atata timp cat nu exista ipoteca sau garantie asupra lui . Se pune poprire doar pe veniturile realizate .