avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... diploma de bac
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

diploma de bac

sunt casier si lucrez 2 ore pe zi daca nu am luat bacul mai pot lucra?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:18, 14 Septembrie 2011
Da, puteti lucra in functia de casier chiar daca nu ati luat bacalaureatul ... casier = gestionar de mijloace banesti .... potrivit art.3 din Legea nr.22/1969, poate fi gestionar cel care a implinit virsta de 21 ani, a absolvit scoala generala sau o scoala echivalenta si are cunostintele necesare pentru a indeplini aceasta functie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Atributii de casier ContSters22096 ContSters22096 care sunt conditiile pe care trebuie sa le intruneasca o persoana pentru a avea si atributii de casier (incasare bani de la clienti)? (vezi toată discuția)
Angajare CTL CTL Buna seara ,va rog sa-mi spuneti si mie daca cineva care a absolvit scoala profesionala poate fi angajat ca gestionar,daca in trecut a mai lucrat pe aceasta ... (vezi toată discuția)
Pierd locul de munca cu studii medii - nu am diploma de bac biadeia biadeia am absolvit 10 clase liceu economic si apoi sc profesionala comerciala 1 an cu calificare vanzator. am 25 ani de experienta in comert.am inceput ca ... (vezi toată discuția)