Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... diploma de bac
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

diploma de bac

sunt casier si lucrez 2 ore pe zi daca nu am luat bacul mai pot lucra?
Da, puteti lucra in functia de casier chiar daca nu ati luat bacalaureatul ... casier = gestionar de mijloace banesti .... potrivit art.3 din Legea nr.22/1969, poate fi gestionar cel care a implinit virsta de 21 ani, a absolvit scoala generala sau o scoala echivalenta si are cunostintele necesare pentru a indeplini aceasta functie.