Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nou revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nou revisal

pot sa descarc noul Revisal direct de pe sait-ul Inspectia muncii?sau imi trebiue parola de la itm/
Buna ziua !
Il puteti descarca direct , pasii pe care trebuie sa-i urmati ii gasiti pe site .
RUSALIN3 a scris:

pot sa descarc noul Revisal direct de pe sait-ul Inspectia muncii?sau imi trebiue parola de la itm/

Descarcarea programului o faceti de pe site-ul Inspectiei Muncii , insa pentru transmiterea online a registrului va trebuie sa obtineti de la ITM un user si o parola.
Obtinerea numelui de utilizator si a parolei se face la sediul inspectoratului teritorial de munca in a carui raza teritoriala angajatorul isi are sediul sau domiciliul, in baza prezentarii urmatoarelor documente:
a) solicitare scrisa pentru eliberarea numelui de utilizator si a parolei;
b) imputernicire semnata si stampilata de angajator, in cazul in care persoana care solicita obtinerea numelui de utilizator si a parolei este alta decat reprezentantul legal al angajatorului;
c) copie de pe certificatul de inmatriculare;
d) copie a actului de identitate al persoanei imputernicite.