avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nou revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nou revisal

pot sa descarc noul Revisal direct de pe sait-ul Inspectia muncii?sau imi trebiue parola de la itm/
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:16, 14 Septembrie 2011
Buna ziua !
Il puteti descarca direct , pasii pe care trebuie sa-i urmati ii gasiti pe site .
RUSALIN3 a scris:

pot sa descarc noul Revisal direct de pe sait-ul Inspectia muncii?sau imi trebiue parola de la itm/


Descarcarea programului o faceti de pe site-ul Inspectiei Muncii , insa pentru transmiterea online a registrului va trebuie sa obtineti de la ITM un user si o parola.
Obtinerea numelui de utilizator si a parolei se face la sediul inspectoratului teritorial de munca in a carui raza teritoriala angajatorul isi are sediul sau domiciliul, in baza prezentarii urmatoarelor documente:
a) solicitare scrisa pentru eliberarea numelui de utilizator si a parolei;
b) imputernicire semnata si stampilata de angajator, in cazul in care persoana care solicita obtinerea numelui de utilizator si a parolei este alta decat reprezentantul legal al angajatorului;
c) copie de pe certificatul de inmatriculare;
d) copie a actului de identitate al persoanei imputernicite.


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal nou - nerecunasterea parolei vechi elga50 elga50 Eu am depus pe portalul ITM - in varianta veche REVISAL-ul. In varianta noua, [u]parola nu mai este recunoscuta[/u]. Am fost la ITM unde am primit niste ... (vezi toată discuția)
Eliberare parola revisal Contabilitate sector 4 evoCONTA Contabilitate sector 4 evoCONTA Am depus primul Revisal la o societate si au refuzat sa elibereze parola pentru transmitere online Revisal pe motiv ca nu am facut dovada persoanei desemnate ... (vezi toată discuția)
Angajator nou-ajutor elenazan elenazan Suntem asoociatie de proprietari,vrem sa intram in legalitate,adica pana acum administratorul si ingrijitorul lucrau pe baza de conventie,acum vrem sa le facem ... (vezi toată discuția)