Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Comisia de buget finanþe a Senatului a votat anularea ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Comisia de buget finanþe a Senatului a votat anularea actualei taxe de mediu

Buna ziua,
As avea si eu va rog nevoie de un sfat mai nou astazi comisia de buget finanţe a Senatului a votat anularea actualei taxe de mediu şi restituirea banilor plătiţi de români. Eu in momentul de fata astept sa imi iasa actele de la RAR deaorece am cumparat o masina second-hand din Germania.

Daca legea a fost votata astazi si in mod legal ea intra in visgoare in urmatoarele 3 luni eu ce pot sa fac? Trebuie sa astept 3 luni sa pot circula cu masina fata sa mai platesc faimoasa taxa....?

Va rog frumoas astept raspuns urgent.
Va multumesc
O zi buna.
Legea a fost semnata de senatori dar nu si de catre deputati. Platesti taxa acum si o vei recupera, dupa ce va fi votata legea in parlament.