Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA

Imi spuneti va rog ce cheltuieli sunt deductibile (si le pot trece in registru intrari iesiri) si ce nu sunt deductibile 9si nu le trec in registru intrari iesiri) pentru un PFA?
OUG 44/2008 actualizata cuprinde toate informatiile referitoare la PFA.
In formatia solicitata se gaseste in Codul fiscal.

CiprianPaun a scris:

OUG 44/2008 actualizata cuprinde toate informatiile referitoare la PFA.
Multumesc. referindu-ma la contributiile obligatorii (CAS, Somaj, Sanatate) si impozit pe venit, doar impozitul pe venit nu e deductibil. deci acest impoozit nu il trec in registru incasari plati. daca nu am inteles corect va rog sa ma corectati.
Ai inteles corect, doar impozitul nu se trece.