Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN institutie publica de stat
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN institutie publica de stat

Buna ziua, suntem o institutie publica de cultura de interes local aflat sub autoritatea administrativa a Consiliului Local ce are ca scop identificarea nevoilor culturale ale comunitatii si sustinerea de proiecte culturale majore, avem ca atributii organizarea de evenimente culturale, concerte, spectacole de divertisment, festivaluri;
- dezvoltarea de programe educationale si culturale pentru copii si tineri;
- promovarea spectacolelor realizate de absolventii institutiilor de cultura;
- sprijinirea mobilitatii artistilor si a produsului cultural prin prezentarea productiilor culturale locale in alte localitati din tara si din strainatate;
- prezenta artistilor la festivaluri si evenimente de anvergura la nivel international. Va rog ce cod caen avem pentru a putea inregistra in revisal.

Va incadrati la Sectiunea R din codul CAEN, diviziunea 90 - Activitati de creatie si interpretare artistica, grupa 900 - Activitati de creatie si interpretare artistica, clasa 9002 - Activităţi suport pentru interpretarea artistică (spectacole), sau clasa 9003- Activitati de creatie artistica.