Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transformare post studii medii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transformare post studii medii

Lucrez de 35 de ani in sistemul energetic. Am trecut prin mai multe faze ale "carierei".
De 3 ani lucrez in Managementul Calitatii. Am absolvit in 2011 Facultatea de drept.
Am toate cursurile privind Managementul Calitatii, sunt calificata ca auditor Calitate/Mediu/SSM. Referatul de transformare a postului din tehnician cu studii medii in inspector calitate cu studii superioare nu s-a aprobat insa. Motvatia, nu indeplinesc cerintele privind Managementul Calitatii. Puteti avea amabilitatea sa-mi explicati, oare de ce nu le indeplinesc?
Buna seara !
Aceste explicatii ar trebui sa le primiti de la angajator , cel care are dosarul personal si singurul in masura sa va promoveze ...
Pentru functia de Inspector Calitate nu este necesar sa aveti studii superioare .
Codul COR prevede pentru aceasta functie doar studii medii sau postliceale .