Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA mai este necesara inscrierea in registrul operatorilor ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

mai este necesara inscrierea in registrul operatorilor intracomunitari?

pentru ca faceam reclama firmei pe google si eram platitori de tva, a trebuit sa ne insscriem in registrul operatorilor intracomunitari;

de la 1 februarie cand am indeplinit conditiile si am devenit neplatitori de tva, automat am fost radiati de administratia financiara din registrul operatorilor intracomunitari;

in conditiile in care, din martie cred, Google a deschis un birou in Romania, pentru a face reclama firmei mele pe Google, mai este necesara inscrierea in registrul operatorilor intracomunitari?

multumesc
inregistrarea e necesara atunci cand una din partile contractante se afla intr-un alt stat membru si ambele parti contractante au cod valid de TVA.