avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... contract vanzare cumparare auto la notariat
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

contract vanzare cumparare auto la notariat

Buna ziua,
as dori sa cumpar o masina in valoare de 7000E si urmeaza sa merg la notariat sa facem contractul de vanzare cumparare . Imi puteti spune cam cat costa acest contract (sau cat costa cu tot cu taxe de timbru,etc,etc).
Nu stiu la ce suma sa ma astept .
Va multumesc anticipat pentru ajutor.
Cel mai recent răspuns: iustin2009 , utilizator 17:07, 14 Septembrie 2011
Daca mergi la notar te va costa in jur de 1320 lei, toate taxele.
Am gasit niste tipizate pe net de contract vanzare cumparare auto .Este suficient sa completam acest tipizat la politie (RAR )sau trebuie sa merg la notariat ? Va multumesc.
Da, este suficient sa completati acele formulare de contracte.
Legea nu prevede forma autentica pentru incheierea unor astfel de contracte.
Multumesc frumos
O sa printez de pe net 2 exemplare si merg la politie sa le completez .
Cum a spus Elis este mai usor si nu sunt costuri foarte mari,

Alte discuții în legătură

Auto maier maier buna ziua. in urma cu 6 luni am vandut un autoturism dacia (1000 E). nu am incheiat contract de vanzare cumparare. cartea de identitate a ramas la ... (vezi toată discuția)
Conditii suplimentare in antecontract de vanzare-cumparare pentru un teren dorincornea dorincornea Intentionez sa cumpar o parcela dintr-un teren intravilan care urmeaza sa fie dezmembrat. Terenul respectiv a fost teren arabil fara drum direct de acces ... (vezi toată discuția)
Vanzarea unei masini fara a face radierea... mariana v mariana v Va rog frumos sa ma ajutati urgent. Sotul meu a vindut o masina recent, fara a face insa nici un act de radiere. Are doar actul de vinzare cumparare. Cel care ... (vezi toată discuția)