Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... contract vanzare cumparare auto la notariat
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

contract vanzare cumparare auto la notariat

Buna ziua,
as dori sa cumpar o masina in valoare de 7000E si urmeaza sa merg la notariat sa facem contractul de vanzare cumparare . Imi puteti spune cam cat costa acest contract (sau cat costa cu tot cu taxe de timbru,etc,etc).
Nu stiu la ce suma sa ma astept .
Va multumesc anticipat pentru ajutor.
Daca mergi la notar te va costa in jur de 1320 lei, toate taxele.
Am gasit niste tipizate pe net de contract vanzare cumparare auto .Este suficient sa completam acest tipizat la politie (RAR )sau trebuie sa merg la notariat ? Va multumesc.
Da, este suficient sa completati acele formulare de contracte.
Legea nu prevede forma autentica pentru incheierea unor astfel de contracte.
Multumesc frumos
O sa printez de pe net 2 exemplare si merg la politie sa le completez .
Cum a spus Elis este mai usor si nu sunt costuri foarte mari,